Четверг, 28 Январь 2016 07:53

Вірші Стуса, Костенко і Симоненка прочитають по-новому

Поетичні читання, присвячені творчості шістдесятників, відбудуться 31 січня у Національному художньому музеї України. Програму підготували видавництво «Смолоскип» та «Культурний Проект» в рамках виставки «Мистецтво українських шістдесятників. Можливість музею».

Вірші відомих шістдесятників Ліни Костенко, Василя Стуса, Ірини Жиленко, Василя Симоненка, Миколи Вінграновського та Івана Драча читатимуть молоді поети – Павло Коробчук, Олена Степаненко, Юлія Стахівська, Богдан-Олег Горобчук, Олег Коцарев і Дмитро Лазуткін.

«Поезія шістдесятників в оточенні картин шістдесятників – це такий потужний стереоефект, що, мабуть, жодна охоча до яскравих вражень людина не відмовилася б від участі в такому. А якщо серйозніше, ця акція є чудовим приводом іще раз почитати цю поезію, уважніше дослухатися до неї. Адже так сталося, що, наприклад, моє літературне покоління здебільшого досить далеке від  естетики 1960-х, ми часто не дуже добре знаємо тексти шістдесятників через ілюзію, що, мовляв, «вони й так скрізь, їх усі знають, почитаємо іншим разом». І ось є нагода знайти той інший раз, щоб щось вподобати, щось покритикувати, десь замислитися, засмутитися, всміхнутись, одним словом повзаємодіяти, що й личить робити з поезією», - розповів Cultprostir поет Олег Кацарев.

Також в цей день відбудеться лекція Євгена Стасіневича «Антропологія шістдесятництва: між літературою і націєтворенням». Зареєструватися на обидві події можна за посиланням.

http://cultprostir.ua/uk/news-single/virshi-stusa-kostenko-i-simonenka-prochitayut-po-novomu

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены