Вторник, 14 Январь 2020 00:00

Доплати до пенсій: в Україні ухвалено важливе рішення

Верховний Суд України розглянув зразкову справу щодо перерахунку пенсій, яка буде застосовуватися для усіх подібних випадків.


Loading...


Про це йдеться в повідомленні на сайті інстанції, передає НАРОДНА ПРАВДА.


Доплата та підвищення до пенсії, передбачені законами України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та “Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та інвалідів війни” (25 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, та цільова грошова допомога в розмірі 40 грн), які виплачуються у складі пенсії пенсійним органом, є додатковою соціальною гарантією, зокрема для військовослужбовців, і нерозривно пов’язані з їх спеціальним правовим статусом та особливими умовами проходження ними служби.


“Вони не можуть бути зменшені урядом і повинні виплачуватися Пенсійним Фондом України незалежно і самостійно в повному обсязі згідно з встановленими цими актами законодавства розмірах, не повинні враховуватися при перерахунку пенсійної виплати, проведеної на підставі постанови КМУ від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб”, —йдеться в повідомленні суду.


Суть спору полягає в оскарженні дій відповідача щодо зменшення з 5 січня 2018 року розміру доплат, передбачених для учасників бойових дій. Позивач просив зобов’язати відповідача провести перерахунок пенсії з 5 січня 2018 року зі 100-відсотковим урахуванням і виплатою підвищення пенсії в розмірі 25 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, та цільової грошової допомоги на прожиття учаснику бойових дій у розмірі 40 грн, виплатити різницю між фактично отриманою і належної до сплати сумою пенсії з 5 січня 2018 року.


В обґрунтування позову позивач вказав, що, розраховуючи розмір пенсій у відповідності з п. 2 постанови № 103, Пенсійний фонд фактично зменшує виплату підвищень і надбавок до пенсії, встановлених законами.


Верховний суд вказав, що згідно з нормами чинного законодавства, при перерахунку пенсії на підставі ч. 4 ст. 63 закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», в зв’язку з прийняттям Кабміном постанови № 103, враховуються посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії.


“На доплати до пенсії, передбачені законодавством, у 2018 році поширювалося регулюючу дію постанови КМУ № 103, але на підвищення, визначені законом — ні. Тому підвищення пенсії в розмірі 25% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (363 гривень), а також на щомісячну цільову грошову допомогу на життя (40 гривень)”, — йдеться в повідомленні.


У зв’язку з зазначеним суд прийшов до висновку, що відповідач, здійснюючи нарахування та виплату підвищення пенсії та допомоги позивачу, дотримувався вимог законодавства, яким врегульовано спірні правовідносини, а тому прав останнього не порушив.


Нагадаймо, раніше ми писали про те, що в Україні з січня підвищили пенсії для трьох категорій громадян.


Додайте «Народну Правду» в свої обрані джерела ⟶ Google News підписатися


Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2020/01/13/doplaty-do-pensij-v-ukrayini-uhvaleno-vazhlyve-rishennya/”

Другие материалы в этой категории: Суд заарештував рахунки «Укрнафти» в «Приватбанку» »

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены