З початком саміту лідери НАТО розглядають можливість посилення підтримки України

  US-NATO-SUMMIT-DIPLOMACY-DEFENCE

  Лідери НАТО, які зібралися у Вашингтоні на історичний саміт, мають намір розглянути шляхи посилення підтримки України в її війні проти російської агресії.

  Лідери НАТО 10 липня обговорять пропозицію генерального секретаря Єнса Столтенберґа про надання Україні 40 мільярдів євро (43 мільярди доларів) військової допомоги на наступний рік.

  У вступній промові на саміті 9 липня, присвяченому 75-й річниці НАТО, Байден заявив, що Росія прагне «не менше», ніж «стерти Україну з лиця землі», але він рішуче наполягав на тому, що президент Росії Володимир Путін не переможе.

  «Україна може і зупинить Путіна, особливо з нашою повною колективною підтримкою. Вони мають нашу повну підтримку», – сказав Байден, оголошуючи про передачу Заходом Україні додаткових ракетних комплексів Patriot і перехоплювачів.

  Сполучені Штати та партнери мають намір надати Україні десятки додаткових систем протиповітряної оборони в найближчі місяці, сказав Байден. Він також додав, що протягом наступного року Україна отримає сотні перехоплювачів NASAMS.

  Президент України Володимир Зеленський заявив пізно ввечері 9 липня заявив, що Київ чекає від США «сильних рішень».

  Радник Білого дому з питань національної безпеки Джейк Салліван також заявив 9 липня, що найближчими днями альянс оголосить про створення нового військового командування НАТО в Німеччині на чолі з тризірковим генералом, який координуватиме підготовку та оснащення українських військ. Альянс також відрядить до Києва високопоставленого представника НАТО.

  Саміт відбувається на тлі політичної невизначеності у США та посилення бомбардувань України з боку Росії.

  Форум
Джон Девисон Рокфеллер

Кто весь день работает, тому некогда зарабатывать деньги.